Výrobky z vlny jsou obecně velice příjemné a zejména hřejivé. My jsme ale chtěli tento skvostný materiál využít pro klasické pletení a zajímavý designový efekt, který nastává, když splétáte masivní oka vlněného česance. Přehozy UX label se tak stanou nevšedním a stylovým doplňkem vašeho interiéru.

Používáme pouze čistou česanou vlnu, a proto naše výrobky vyžadují jinou péči, než na jakou jste zvyklí u běžných přehozů. V dnešním článku od nás dostanete několik tipů, jak udržet vzhled našich výrobků co nejdéle v co nejlepším stavu.

Skvrny odstraňte ihned

Snažte se pokud možno minimalizovat riziko ušpinění. Pokud se přeci jen stane, že na přehoz rozlijete kávu nebo víno, skvrnu co nejrychleji dejte pod jemný proud studené vody a následně šetrně z obou stran osušte. Přehoz pak rozložte na rovnou plochu a nechte přirozeně zcela vyschnout.

Zameťte s prachem

Jako téměř každý materiál, i námi používaný typ vlny přitahuje prach. Není na škodu proto jednou za čas přehoz protřepat na čerstvém vzduchu. Nemusíte se bát jeho poškození. Navzdory své jemnosti je po upletení přehoz dostatečně pevný.

Ach ty žmolky…

Zcela přirozenou vlastností vlněných výrobků je tvorba žmolků. S tím se bohužel nedá nic dělat, ale v případě česance není jejich odstraňování naštěstí příliš náročné. Abyste co nejvíce zamezili žmolkování, dbejte na to, aby výrobky z česanky nepřišly do kontaktu s umělými a drsnými materiály.

Chemické čištění

Je dost možné, že i vaše čistírna si bude umět poradit s tímto specifickým materiálem. Než se však rozhodnete pro chemické čištění, dobře se v čistírně informujte. 

UX label kožený štítek

Milujeme kombinaci nejrůznějších materiálů s pravou kůží, a tak i na našich dekách tento prvek nemohl chybět. Štítek je připevněný tak, abyste jej dokázali snadno sundat před případnou údržbou.

I přesto, že je údržba výrobků z vlny náročnější, jsou výrobky oblíbené zejména pro svůj designový efekt v interiérech a pro svou hebkost a pocit pohody, který navozují. Pokud si přesto nejste jisti nákupem, obraťte se na nás pro další informace.